naspäť k zoznamu akcií

Športový deň FCHPT 2016 - Ako bolo?

V čase písania tohto článku sa najviac riešili, čo sa športu týka, rôzne veci. Napr. to, kto pôjde z enklávy NHL na majstrovstvá sveta v hokeji (ako vieme, veľa účastníkov najlepšej hokejovej ligy sveta sa MS zriekli, ale to je už také slovenské) alebo to, ako sa Peter Sagan znova preorientuje z cestného na horský bicykel. A dokonca sa riešil aj šport mimo Slovenska- fantastický Leicester a menej skvelá Aston Villa v anglickej Premier League, takmer nezastaviteľný Golden State v NBA, či znovunájdená forma Rafaela Nadala v tenise. Študenti našej fakulty však stále vstrebávali najväčšiu športovú udalosť roka (na škole).

Slnko, endorfíny, PIVO, šport. Ja viem, pivo vás najviac upútalo. Toto všetko bolo na Športovom dni FCHPT, ktorý sa uskutočnil 27. 4. 2016. No- všetko ako všetko. Slnko ušlo, poslalo dážď a tak sa toto podujatie neuskutočnilo na Mladej Garde ako bolo najprv primárnym cieľom, ale v areáli školy.

V prvom rade by bolo asi dobré podotknúť, že aj napriek podmienkam, ktoré boli zapríčinené pľuhavým počasím sa Športový deň organizátorom vydaril na výbornú, pretože kto tam bol, nesťažoval sa nič. Nebolo sa totiž načo sťažovať.

Športový deň je asi preto športový, lebo sa tam športuje (na to som prišiel bez pomoci). A keďže šport nie je len slovenská hádzaná, ale aj iné, tak by bodlo menovať, v čom sa súťažilo. Jednotlivci súťažili v trojboji. Dievčatá (alebo aby sa neurazili, tak ženy) súťažili v trojboji: bench, drepy a beh. Chlapci (tí sa neurazia) súťažili taktiež v trojboji, ale namiesto behu si dali mŕtvy ťah. Z dievčat/žien sa z víťazstva tešila Petra Kurčová a z chlapcov už náš dobre známy trojbojár Adrián Perháč.

Aby boli spokojné aj páry a došlo aj k nejakým tým dotykom, samozrejme čo sa športu týka, tak sa súťažilo aj v takzvanom piggyback-u. Neviem, prečo sa to tak volá, s prasatami to nemá nič spoločné, ale v skratke ide o to, že chlapec nesie na chrbte dievča (ale môžu sa aj vymeniť), toľko asi ponúkol google. A športový deň ponúkol v tejto disciplíne víťazov, ktorými sa stali Kristián Hanus a Sabina Fintová.

Čo sa tímových súťaží týka, súťažilo sa vo volejbale, futbale a florbale. Víťazmi vo volejbale sa stal tím, ktorí si dal názov- Adrenalín. Futbal opanovali naši Tíčers. Vo floorbale zaexceloval tím Kokošov.

No ale ja sa tu sťaby oplan venujem len víťazom a nespomeniem si aj na ostatných zúčastnených. Tých aspoň trošku spomenie krásna tabuľka (všetci majú radi tabuľky a najmä automatizéri) s výslednými poradiami. Názvy tímov ma osobne zaujali, pretože som si nemyslel, že ľudová tvorivosť je tak bohatá. Však posúďte sami.

DisciplínaTrojboj/dievčatáTrojboj/chlapciPiggybackVolejbalFloorbalFutbal
1.Petra KurčováAdrián PerháčSabína Fintová a Kristián HanusAdrenalínKokošiTíčers
2.Ivana ŠulekováKristián HanusBitches be likeNon-stopDemižon sweden
3.Andrea KyselicováViktor TóthVtáci ohniváciBambusyAll star demižon west
4.Veronika BorovjákováOskar Kocinger
5.Michaela Matejová


Dúfam, že ste všetkým, ak ste sa Športového dňa nezúčastnili, aspoň pri čítaní tohto článku v duchu zatlieskali. Teraz by som ale najradšej spomenul atmosféru podujatia, pretože holé fakty nezaujímajú každého. Atmosféra bola úžasná. Zúčastnení, či už ako súťažiaci alebo diváci fandiaci svojím obľúbencom zažili skvelý deň. Športovci jednotlivci predvádzali spektakulárne výkony a tímy nás potešili gulervúcimi akciami. Okrem športu všetko pekne dopĺňal skvelý guláš a výborné pivo. Samozrejme, guláš aj pivo by lepšie chutili pod Slnkom a športy by sa lepšie vykonávali na otvorenejšom priestranstve, ale človek nemôže byť rozmaznaný a mať všetko.

Ku koncu by som chcel v mene všetkých poďakovať zúčastneným športovcom za účasť, divákom za podporu športovcov a samozrejme organizátorom za to, že všetko fungovalo na sto percent. Vlastne takmer na sto, nabudúce treba uplatiť počasie alebo aspoň Jožka Iľka, ktorý si s počasím tyká.

naspäť k zoznamu akcií