Čo môžeme nájsť na stoloch fakulty?

napísal -stanka-25.03.2017

To, že ľudská myseľ a fantázia nepoznajú hranice, to snáď ani nemusíme vysvetľovať. Ale ak ste si mysleli, že písanie po školských laviciach ostalo na základnej škole, zrejme vás pobyt na strednej škole vyviedol z omylu. A tak nás vôbec neprekvapuje, že tento fenomén funguje aj na vysokej škole. To, že naše lavice a stoly obsahujú všeličo, ste si určite všimli aj samy. Prinášame vám skromný výber lahôdok (myslela som si, že to slovo nikdy nepoužijem vo vete) a perlí z priestorov Fakulty chemickej a potravinárskej technológie.

Keď si myslíš, že si Pán sveta

Nuž, niektorí jedinci si musia svoju krásu a výnimočnosť dokazovať aj takouto cestou. Veď keď im to nepovedia iní, tak to povedia iným oni. Škoda, že nepriložil telefónne číslo alebo aspoň fb kontakt. Aj také inzeráty som totiž už videla. Horúca linka zadarmo.

img

Keď sa vás s podobnými pocitmi stretne viac

Rozpútať skupinový „čet“ je vyššia forma písania odkazov na lavici. Ak budete úspešní a nahodíte dobrú tému, určite budú váš príspevok komentovať aj ostatní. Hlavne ak ich to zastihne v podobnom rozpoložení, aké ovládalo práve vás.

img

Keď radšej volíš smrť ako toto

Neviem, či sa niekto aj odhodlal urobiť takýto vážny krok vo svojom mladom živote, ale podobných odkazov na samovraždy sú plné stoly. Hlavne po piatkových písomkách v poobedných hodinách.

img

img

Keď ti štúdium nevyhovuje

Ľudí, ktorí ukončili štúdium dobrovoľne či nedobrovoľne ešte pred pridelením vytúženého titulu, by sme sa hádam ani nedorátali. Česť ich pamiatke.

img

Keď pochybuješ o svojom psychickom stave

A kto nepochyboval, nech hodí kameňom.

img

Slovo na záver

Toto nie je propagácia ničenia školského majetku. Predsa len, mali by sme sa zamyslieť a neničiť to, čo takmer každý deň používame. Je smutné, že novonatreté lavice na druhom poschodí nevydržali čisté ani jeden semester. Ich nová farba pochovala kvantá vzorcov, vtipných príhod, vtipov, ankiet, telefónnych čísel a dokonca celé poučky teórie predmetov každého druhu. Skúsme sa zamyslieť nad tým, či už nie sme starí na takéto vtípky. Aj keď nejeden takýto vtípek mi už viackrát zdvihol náladu a urobil krásny deň.