3 cool webstránky, ktoré by ste mali poznať

napísal -xyz-18.04.2017

Internet. Čarovné miesto skrývajúce množstvo tajomstiev čakajúcich na objavenie. Dnes vám prinášam tri webstránky, ktoré vám dokážu uľahčiť život či spríjemniť dlhé chvíle, a preto by ste o nich mali rozhodne vedieť!

img

Koniec emailovým spamom

Už názov www.10minutemail.com napovedá, čo táto webstránka ponúka. Istotne viacerí poznáte tú situáciu, že si od vás pri registrácii vypýtajú emailovú adresu a následne vám na ňu začne chodiť horibilné kvantum spamu. Riešenie?

Emailová adresa, ktorá žije len 10 minút. Na tejto webstránke sa vám hneď po kliknutí vytvorí veľmi jednoduché rozhranie s vlastnou emailovou adresou, kde môžete počas nasledujúcich 10 minúť prijímať emailové správy.

V prípade, že potrebujete viac času, jednoducho kliknete na predĺženie životnosti adresy a získate ďalších 10 minút. Už nikdy viac tak nebude vaša osobná emailová schránka preplnená kopou nežiaduceho spamu.

img

Oldies internetových stránok

Našli ste bombovú zľavu v e-shope, no chcete si overiť, či sa skutočne jedná o výhodný obchod? Hľadáte starú informáciu, ktorú ste kedysi videli na vašej obľúbenej webstránke a teraz jej niet? Alebo patríte k ľuďom, ktorí radi skúmajú minulosť? www.archive.org predstavuje stroj času, ktorý potrebujete. Na tejto webstránke totiž nájdete historické archívy nespočetného množstva webstránok, ktoré vám umožnia vrátiť sa späť v čase a pozrieť sa, ako daná webstránka vyzerala pred týždňom, mesiacom, rokom či desaťročím.

Môžete tak jednoducho porovnať, či ten ktorý produkt v e-shope s teraz úžasnou 50%-nou zľavou nestál rovnaký peniaz aj pred týždňom bez zľavy. Alebo si môžete nechať načítať vašu obľúbenú webstránku spred mesiaca či roka a nájsť článok či obrázok, ktorý vám utkvel v pamäti, no z danej stránky už bol dávno vymazaný. A ak ste podobní zvedavci ako som ja, môžete sa len jednoducho pokochať dizajnom webstránok spred pár rokov a zaspomínať si na internetové trendy minulého desaťročia.

img

Nakopte webstránkam zadok

Webstránka www.kickassapp.com neprináša návštevníkovi nič viac a nič menej ako možnosť mierne akčného relaxu. Potiahnite veľké červené tlačidlo medzi vaše záložky a choďte na akúkoľvek webstránku. Stlačte novovytvorenú záložku Kick Ass a pustite sa do ničenia.

Na obrazovke sa vám objaví trojuholníková vesmírna loď s nekonečným množstvom nábojov, vďaka ktorej môžete ničiť jednotlivé elementy webstránky stisnutím medzerníka. Po čase získate možnosť aktivovať i bombu.

Za každý zničený element získavate body a keď chcete, môžete si sledovať skóre a prekonávať rekordy iných užívateľov. Jedná sa o oddychovku, ktorá vám pomôže zabiť čas. Prípadne vám pomôže sa vyzúriť na "nepriateľskej" webstránke (moodle, dívam sa na teba).