naspäť k zoznamu akcií

Beánia chemikov 2016 - Ako bolo?

Môj pôvodný plán bol, že článok o tohtoročnej beánii napíšem hneď ako prídem na izbu. Dôvodom by boli čerstvo uložené všetky spomienky a zážitky z večera. Našťastie pre mňa sa tak nestalo, pretože môj večer skončil až ráno, a teda som sa potreboval vyspať. Však, čo by to bol za článok, keby ho napíše neoddýchnutá osoba. Teda je 19:47 nasledujúceho dňa. Za celý deň som nič nespravil, a tak som sa rozhodol napísať vám prečo.

Dôvodom je totižto Beánia chemikov 2016. Tohtoročnú beániu môžem považovať za viac ako úspešnú. Treba predovšetkým poďakovať organizátorom a ľuďom, čo sa na nej podieľali, že odviedli kus dobrej práce a všetkým pripravili nezabudnuteľný večer.

Už od úvodného welcome drinku som vedel, že tento večer bude fajn. Hrial ma pri srdci nielen pocit z vypitej malinovice, ale taktiež aj spoločnosť, za ktorú som veľmi vďačný. Od úvodu sme totižto strihali tanečky, aké svet ešte nevidel, a to bol len začiatok. Okolo ôsmej hodiny večernej došiel rad na jedlo. Večera bola fajn, ale to je proste vec, ktorú nechcem opisovať na viac riadkoch. Po večeri došlo k oficiálnejšej časti večera – príhovoru dekana. Ten bol primerane neformálny a určite povzbudivý. Imatrikuláciu prvákov si užili všetci a mám pocit, že imatrikulovaní boli z recesie aj starší študenti.

Teraz k najdôležitejším častiam večera – koncertom. Tento rok hrali na beánii kapely Zoči voči a Smola a hrušky. Prvá menovaná kapela odohrala koncert, pri ktorom sa vyskákal každý do sýtosti. Síce som bol po ňom trošku hluchý (buď zato mohol fakt, že až tak nepočúvam slovenský rock alebo poloha, ktorú som si vybral, keď som sa snažil na nich hopsať pri repráku), ale aspoň som si rozprúdil krv v žilách. Zoči voči dohrali a došlo k vyhláseniu výhercov v tombole. Ceny boli zaujímavé, začalo sa chrumkami a napokon sa vyhlásila hlavná cena – pobyt v hoteli Kempinski. Späť ku koncertom. Ako druhá prišla na rad už spomínaná kapela Smola a hrušky. Títo fajn chalani pripravili asi pre všetkých úplný vrchol večera. Síce kapelu nepočúvam, ale napriek tomu som si jej umelecký výkon vychutnal naplno. Keďže v poslednej dobe inklinujem k rôznym štýlom hudby, tak som si užil predovšetkým kombináciu trúbky, chytľavých textov (síce občas kus vulgárnych, ale kto nezahrešil, nech hodí slovníkom) a dobrej nálady, ktorá z kapely sršala. Ako posledná kapela, čo odohrala koncert boli The Cellmates, ale keby o tejto kapele niečo napíšem, boli by to len výmysly. Z dôvodov doplnenia tekutín a spoločenských aktivít aj s ľuďmi, ktorí sa nezúčastnili beánie, som sa tohto koncertu nezúčastnil. Po oficiálnych koncertoch prebral štafetu DJ a odohral takmer všetko, od latina cez funky veci až po klasické diskotékové hity. Na chuť si prišiel každý.

Ale aby som nezabudol, skvelú atmosféru vytváral aj DJ v dolnej sále, ktorá bola síce kus prázdnejšia, ale všetko zlé je na niečo dobré a ľudia mali viac priestoru na sebarealizáciu v oblasti tanca.

Okolo 4:30 sa beánia dopracovala k svojmu koncu. Niektorým ešte zábavy nestačilo a pokračovali v nej na svojich izbách, čo určite ocenili aj spiaci susedia. Iní sa pobrali do ríše boha Hypnosa, či už z dôvodu boľavých údov alebo boľavej hlavy (všetci vieme z čoho, však sme chemici).

Každopádne, s tohtoročnou beániou museli byť spokojní všetci zúčastnení. Za seba môžem povedať, že išlo o najvydarenejší ročník. Viem, o čom hovorím, keďže môžem porovnávať s predošlými dvoma beániami. Nakoniec chcem ešte raz poďakovať v mene všetkých zúčastnených za skvele odvedenú prácu a samotným zúčastneným za dotvorenie atmosféry.

naspäť k zoznamu akcií